Idealne przygotowania Panny Młodej – jak je zorganizować?

Organizacja przygotowań Panny Młodej

Przygotowania Panny Młodej to niezwykle ważna kwestia- dzień Ślubu to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w życiu, a przy tym to jedna z najbardziej wyjątkowych i wzruszających chwil, jakich można doświadczyć.
Planowanie ślubu i wesela to nie lada wyzwanie, ale z perspektywy osób, które uczestniczyły w niezliczonej ilości wesel, a przy tym przeżyły już ten dzień : ) postaramy się pomóc uporządkować niektóre kwestie!

Przygotowania do Ślubu – najważniejsze kwestie dla Przyszłej Panny Młodej

Każda Panna Młoda chciałaby, aby wszystko było idealne i dopracowane na ostatni guzik, w tym oczywiście jej wygląd.
Aby uniknąć niepotrzebnego stresu do dnia Ślubu należy się odpowiednio przygotować!
Pierwszym krokiem powinna być wizyta w salonie sukien Ślubnych. Należy pamiętać, aby wizytę zarezerwować wystarczająco szybko, ponieważ na niektóre suknie ślubne czeka się kilka miesięcy. Po wybraniu tej jedynej, wymarzonej sukni można spać spokojnie i skupić się na innych aspektach, takich jak np. dodatki – buty, welon, biżuteria, perfumy, itd. Jeśli Ślub nie jest zaplanowany na miesiące letnie to warto również rozważyć okrycie ślubne (etolę, pelerynkę, itp.).

Makijaż i fryzura ślubna

Jeśli decydujemy się na fryzjerkę i makijażystkę to ważne jest, aby umówić się na fryzurę próbną oraz makijaż próbny. Należy pamiętać, że nie zawsze charakteryzacje, które widzimy na ekranie telefonu sprawdzą się również u nas, a przecież zależy nam na tym, aby dobrze czuć się w dniu własnego ślubu, a nie przejmować się nieudanym makijażem czy niewygodną fryzurą! Próbny makijaż i fryzura ułatwi nam wybór, pozwoli przetestować trwałość i odpowie na pytanie, czy czujemy się w nim wystarczająco dobrze i komfortowo. Warto również pokazać fryzjerce i makijażystce zdjęcie swojej sukni Ślubnej.

Na jaką godzinę umówić makijaż ślubny?

Makijaż i fryzurę należy zaplanować na taką godzinę, aby mieć zapas czasu na przygotowania ze świadkową/druhną, które to będą uwieczniane w postaci zdjęć i ujęć do filmu. Warto dowiedzieć się wcześniej u wizażystki i fryzjerki ile czasu zajmie makijaż i fryzura, a do tego dołożyć pewien margines błędu, żeby uniknąć sytuacji stresowych związanych z brakiem czasu. Tu również można przemyśleć kwestie, czy makijaż i fryzura będą robione w salonie czy z dojazdem do domu, jeśli oczywiście jest taka możliwość. Pozwala to zaoszczędzić czas, a także zredukować stres związany z dojazdem i ewentualnymi korkami na drodze pozostając w domu. Oczywiście jest to kwestia indywidualna.

Podczas przygotowań w dniu ślubu będzie Ci towarzyszył fotograf i kamerzysta.
Warto przemyśleć kwestię miejsca przygotowań. Czy będzie to dom rodzinny, wynajęty apartament czy miejsce, w którym odbędzie się Wesele.
Jeśli przygotowania zaplanowane są w mieszkaniu lub apartamencie to świetnie sprawdzi się jasne, przestronne wnętrze. Czasami wystarczy kawałek białej/jasnej ściany, dostęp do światła dziennego i efekt jest naprawdę super. Przestrzeń powinna być w miarę możliwości uporządkowana, aby w kadrze nie znajdowały się niepotrzebne rzeczy.

Jeśli przygotowania są w domu, który ma ogród, a pogoda jest sprzyjająca to staramy się wykonywać przygotowania na zewnątrz w otoczeniu natury.

Przygotowania Panny Młodej w dniu Ślubu

W dniu Ślubu niewątpliwie będą towarzyszyć Ci równe emocje, warto jednak pamiętać, że cokolwiek się nie wydarzy nie masz się o co martwić, bo nie jesteś sama. Otaczają Cię bliscy i ludzie, którym zależy na Twoim szczęściu, a dzień Ślubu to dzień radości i nie warto dać emocjom wziąć górę.
Tego dnia zjedz śniadanie, pij dużo wody, wdychaj świeże powietrze, spróbuj się zrelaksować. Ślub to punkt zwrotny w Waszym życiu. Pomyśl, że już za chwile te wszystkie miesiące, a nawet lata przygotowań nie będą tylko planami na kartce papieru, ale prawdziwym momentem w Twoim życiu, początkiem pięknej przygody, w której idziecie wspólnie jako mąż i żona.

Przygotowania Panny Młodej okiem fotografa i kamerzysty

Po przygotowaniach Pana Młodego (bo zazwyczaj taka jest kolejność) czas na przygotowania Panny Młodej.
Rozpoczynamy od uwiecznienia detali, buty, biżuteria, perfum, a także Twojej pięknej sukni Ślubnej!
Detale układamy ze sobą, tworzymy różnego rodzaju kompozycje.

Tutaj również staramy się wykorzystywać naturę, jeśli w pobliżu jest choćby kawałek ogrodu.
Efektownie wygląda np. zawieszenie Sukni na gałęzi drzewa lub wykorzystanie konara czy kamieni jako tła pod detale.
Zawsze działami instynktownie, każde otoczenie jest inne, a my staramy się wydobyć z niego wszystko to, co najlepsze.

Do tworzenia kompozycji z detali wykorzystujemy również często Wasze zaproszenia ślubne.

Kiedy detale są już pięknie uwiecznione to zaczynamy dokumentować jeden z najważniejszych momentów – Twoje przygotowania, w których pomaga Ci świadkowa lub druhna.
Świetnym wyborem na początek są szlafroki i szampan. Pozwala to poczuć się Wam swobodnie, a przy okazji świetnie się bawić. Zanim zaczniemy tą oficjalną część z suknią ślubną, możecie się zrelaksować i pośmiać przy małym kieliszku Prosecco. Na dodatek wychodzą przy tym świetne ujęcia, a Wy macie wspaniałą pamiątkę.

Podsumowując, na przygotowania warto przygotować następujące rzeczy:

  • suknię ślubną zawieszoną na wieszaku;
  • biżuterię;
  • buty ślubne;
  • opcjonalnie perfum, zaproszenie.

Czas na suknię ślubną!

Po chwili relaksu czas na ubieranie sukni Ślubnej!
Tak, to właśnie ten moment, na który czekałaś całe życie : ) i ma on miejsce właśnie teraz.

Gdy suknia jest już na swoim miejscu to czas na biżuterię. I tu również nieocenioną rolę pełni Świadkowa, która dzielnie pomaga Ci we wszystkim!

Suknia ubrana, biżuteria również. Jesteś gotowa! To doskonały czas na zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć, zarówno portretowych, jak i waszych wspólnych. A także ujęć do teledysku i filmu głównego.

Ostatnim etapem jest wpięcie welonu, jeśli stanowi on część Twojego ubioru w dniu Ślubu. Do tego etapu warto zaangażować mamę, jeśli jest w pobliżu. Może się okazać, że to będzie bardzo ważna, a zarazem wzruszająca chwila. I właśnie te emocje pozostaną na zdjęciach, byście później wspólnie mogły do nich wracać.

Wyglądasz cudownie i to czas, aby to wszystko nad czym pracowałaś tyle czasu, mógł zobaczyć Twój przyszły mąż! A będzie to niezapomniana chwila : ) Dzieli Was dosłownie chwila, aż zobaczycie siebie nawzajem! Weź głęboki oddech, w tym miejscu marzenia stają się rzeczywistością!