Przygotowania Pana Młodego do ślubu

Przygotowania Pana Młodego – plan działania przed ślubem

Choć przygotowania Pana Młodego do ślubu dotyczą głównie jego wyglądu wizualnego to nie ulega wątpliwości, że to również bardzo ważne i warto się zabrać za te obowiązki z pewnym wyprzedzeniem. 

Wybór garnituru oraz dodatków dla Pana Młodego

Przyszły Pan Młody przede wszystkim stanie przed wyborem ślubnego stroju. Garnitur ślubny to niewątpliwie  bardzo ważny strój, tuż obok sukni ślubnej Panny Młodej. Przy wyborze nasuną się pytania – garnitur klasyczny czy smokingowy? Jaki kolor? Jaki fason i styl? Te wątpliwości zdecydowanie rozwieje wizyta w sklepie z garniturami lub u krawca, który na wymiar uszyje wymarzony garnitur. Należy pamiętać jednak, aby garnitur pasował do sukni ślubnej Panny Młodej, dlatego też bardzo często przyszła żona decyduje się towarzyszyć przy wyborze garnituru.

Wielu Panów Młodych wybiera klasykę:

– garnitur w kolorze czarnym


– garnitur w odcieniach granatu.

Coraz częściej jednak wybór pada na garnitury wzorzyste oraz w innych kolorach niż te najpopularniejsze, wymienione wyżej, tj.:

-garnitur w kratę

– garnitur w jasnym kolorze – białym lub ecru

– garnitur w innym kolorze np. szarym, bordowym.

Do garnituru przyszły Pan Młody dobiera dodatki, które dopełnią jego całą stylizację. Są to zazwyczaj:

– spinki do mankietów (w zależności od rodzaju koszuli),

– muszka lub krawat;

– oraz oczywiście buty. W przypadku butów zazwyczaj dobierane są one pod kolor garnituru – do garnituru czarnego buty w kolorze czarnym, do garnituru w odcieniach granatu – buty w odcieniach brązu. Oczywiście nie są to żadne sztywne zasady.

Gdy garnitur oraz dodatki są już wybrane warto pomyśleć o umówieniu wizyty do fryzjera, który zadba o idealną fryzurę w dniu Ślubu. Jeśli wizyta będzie w tym samym dniu, co dzień Uroczystości to należy wcześniej upewnić się ile czasu będzie trwała i zarezerwować taką godzinę, aby bez stresu zdążyć na przygotowania.

Przygotowania Pana Młodego – dzień Ślubu

Jako miejsce przygotowań Pana Młodego zazwyczaj wybierany jest dom rodzinny lub dom Państwa Młodych. Warto zadbać o to, żeby miejsce, w którym będą one dokumentowane było uporządkowane, a wszystkie potrzebne dodatki były w jednym miejscu. Mowa o:

-marynarce od garnituru;

-butach;

-spinkach do mankietów (jeśli są);

-muszce lub krawacie;

-opcjonalnie: perfum, zegarek.

Niezbędny jest również dostęp do światła dziennego.

Okiem fotografa i kamerzysty

Dzień Ślubu tradycyjnie rozpoczyna się od przygotowań Pana Młodego.

Zadaniem fotografa oraz kamerzysty jest udokumentowanie najważniejszych momentów. Zazwyczaj rozpoczyna się od ułożenia w ciekawej scenerii detali, takich jak muszka/krawat, buty, spinki do mankietów, marynarka od garnituru. Tworzymy wówczas ciekawe kompozycje, które uwieczniamy w postaci zdjęć i ujęć do filmu.

Obrączki ślubne

U Pana Młodego najczęściej znajdują się również obrączki, które stanowią nieodłączny element tego dnia. Symbolizują one bowiem miłość i zakładane są na znak zawarcia związku małżeńskiego. W tym dniu są niezwykle ważne, a ich wybór nie zawsze bywa prosty. Okazuje się bowiem, że poza klasycznymi złotymi obrączkami dostępne są także obrączki z białego, różowego i czarnego złota, a także obrączki wykonane z platyny lub tytanu. Obrączki powinny być wybierane wspólnie przez Zakochanych. Para Młoda stanie przed wyborem nie tylko kruszcu, z jakiego są one wykonane, ale także odpowiedniego profilu oraz szerokości. Obrączki można wykonać według własnego pomysłu u lokalnego złotnika lub zamówić u jubilera.

Wykorzystajmy urok natury! – przygotowania na zewnątrz

Podobnie jak w przypadku Przygotowań Panny Młodej – jeśli miejsce, w którym odbywają się przygotowania pozwala na wykorzystaniu uroku natury, to staramy się, aby przygotowania odbyły się na zewnątrz, np. w ogrodzie. Można wówczas zawiesić garnitur na gałęzi drzewa czy rozłożyć obrączki na pieńku lub kamieniu.

Nieoceniona rola świadka

Po fotografii detali rozpoczynają się przygotowania Pana Młodego przy pomocy Świadka. Często dla rozluźnienia atmosfery panowie szukają alternatywy dla szampana, którego otwierają Panie na swoich przygotowaniach. Wybór zazwyczaj pada na szkocką i wzniesienie małego toastu.

Następnie Świadek pomaga Panu Młodemu w ubraniu wszystkich dodatków ślubnych, a na końcu marynarki od garnituru.

Zawsze staramy się wykonać też wspólne zdjęcia Pana Młodego ze Świadkiem oraz zdjęcia samego Pana Młodego już w całej okazałości, gotowego do dnia Ślubu.

Auto do ślubu

Jedną z rzeczy, którą zazwyczaj zajmują się Panowie jest kwestia auta, którym Państwo Młodzi udadzą się do ślubu, a następnie na zabawę weselną. Bardzo często wybór pada na wypożyczenie auta z wypożyczalni lub od kogoś z rodziny, znajomych. Jedną z opcji jest wykorzystanie własnego samochodu, lecz jedno jest pewne – pojazd jest niezbędny! Choć bardzo często wybór pada na zabytkowy i klimatyczny samochód to niektórzy stawiają na nowoczesne, luksusowe auta. Wszystko jest uzależnione od stylu wesela, ale również od waszych marzeń na temat pojazdu, którym udacie się do ślubu.

Z bukietem ślubnym na pierwsze widzenie!

Nie należy również zapominać o bukiecie, z którym Pan Młody udaje się na pierwsze widzenie do domu Panny Młodej. Zazwyczaj tego samego dnia w godzinach rannych zadaniem Pana Młodego jest odbiór bukietu z kwiaciarni lub od dekoratorki. Choć zazwyczaj w wyborze bukietu uczestniczą Panie, to bardzo często ostateczny wygląd bukietu jest niespodzianką i w chwili otrzymania go od Ukochanego podczas pierwszego widzenia wywołuje uśmiech na twarzy Panny Młodej.